Argentinci rešili Messija in po 11-metrovkah strli Ekvadorce

RTV Slovenija pred 2 dnevoma  |  Mitja Lisjak

Nogometaši Argentine so se uvrstili v polfinale južnoameriškega prvenstva oziroma Cope Americe, potem ko so v četrtfinalu po izvajanju enajstmetrovk v Houstonu s 5:3 ugnali izbrano vrsto Ekvadorja.

Ta se je izvlekla v sodnikovem dodatku drugega polčasa, ko je na 1:1 izenačil Kevin Rodriguez. Po predložku z desne strani je z glavo sprožil z 11 metrov in vratarja Emiliana Martineza premagal s strelom v oddaljenejši kot. Za Argentino je v rednem delu, natančneje v 35. minuti, zadel Lisandro Martinez, ki je po lepo odigrani akciji po predložku iz kota iz bližine žogo z glavo poslal čez črto na oddaljenejši vratnici. Ekvadorcem se je sicer že v prvem polčasu