Celje že v Estoniji do visoke prednosti proti Flori

RTV Slovenija 10.07.2024  |  M. R.

Nogometaši Celja so v Talinu z odliko opravili prvo nalogo v kvalifikacijah za Ligo prvakov. Slovenski prvaki so tamkajšnjo Floro premagali kar z 0:5 in so pred povratno tekmo prihodnji torek v Celju z eno nogo že v 2. krogu.

Celje v 2. krogu čaka boljši iz dvoboja med Slovanom iz Bratislave Kenana Bajrića in makedonsko Strugo. V Bratislavi so s 4:2 zmagali slovaški prvaki. Na 52. rojstni dan trenerja Damirja Krznarja je Celje že na začetku srečanja pokazalo, da je bistveno boljša zasedba. Po 10 minutah je bilo 0:2, po prvem polčasu pa 0:3. Gostje so ob tem zapravili še nekaj priložnosti. V 7. minuti je Aljaž Krefl z leve strani poslal žogo proti oddaljenejši vratnici, tam pa je bil sam