Mladi Slovenci po preobratu v zadnjih minutah do uvodne zmage na domačem EP-ju

RTV Slovenija 10.07.2024  |  M. R.

Slovenski rokometaši so evropsko prvenstvo do 20 let v Celju začeli z zmago nad Izraelom s 33:31 (17:13). Slovenci so si zmago priborili v zadnjih minutah dvoboja.

Dobrih sedem minut pred koncem tekme so zaostajali za dva zadetka (26:28), nato pa v dobrih dveh minutah z delnim izidom 4:0 tekmo obrnili v svojo korist. Najboljši strelec je bil najmlajši član slovenske izbrane vrste Mai Marguč, ki je zadel devetkrat. Nace Zajc je dodal osem golov. Pred prvo slovensko tekmo sta v dvorani Golovec premierno prvenstvo s 24 reprezentancami, ki bodo do 21. julija odigrale 96 tekem, odprla celjski župan Matija Kovač in predsednik