Suarez izsilil enajstmetrovke, po katerih je Urugvaj osvojil tretje mesto

RTV Slovenija 14.07.2024  |  T. J.

Nogometaši Urugvaja so na južnoameriškem prvenstvu zasedli tretje mesto. V Charlottu so se pomerili s Kanado, odločitev pa je padla po streljanju enajstmetrovk (6:5).

Celeste je povedel v osmi minuti, ko je iz kota podal Federico Valverde. Visoko je skočil Sebastian Caceres in žogo poslal do Rodriga Bentancurja, ta pa jo je z levico iz obrata pospravil pod prečko. 22. minuta je tekla, ko je Kanada izenačila. Kot je izvedel Jacob Shaffelburg, v skoku je bil najvišji Moise Bombito, vratar Sergio Rochet je bil neodločen in Ismael Kone je iznajdljivo žogo spravil prek njega v mrežo. Urugvaj je vmes kmalu znova zadel, toda gol