Španci četrtič na vrhu Evrope

Gorenjski glas 16.07.2024  |  Klara Mrak

Berlin – Španska nogometna reprezentanca je na evropskem prvenstvu v Nemčiji osvojila naslov prvaka, potem ko je v nedeljskem finalu v Berlinu premagala Anglijo z 2 : 1.

Španija je do finala prikazala najboljši nogomet na prvenstvu, večji del pa prevladovala tudi na odločilni tekmi ter se veselila naslova prvaka. Zanjo je to četrti evropski naslov, s čimer je postala najuspešnejša v tem pogledu, saj je za eno lovoriko premagala Nemčijo. Za Španijo, ki je odnesla tudi priznanji za najboljšega igralca turnirja (Rodri) in mladega igralca (Lamine Yamal), sta zadela Nico Williams v 47. in Mikel Oyarzabal v 86. minuti, za Anglijo pa je