Celjani na krilih Matka in Karničnika čez prvo oviro

RTV Slovenija 16.07.2024  |  To. G.

Celjski nogometaši so tudi na povratni tekmi 1. kroga kvalifikacij Lige prvakov premagali estonsko ekipo Floro Tallins (2:1). Za slovenskega nogometnega prvaka sta zadela Aljoša Matko in Žan Karničnik.

Slovenski prvaki so v Celju potrdili pot v 2. kvalifikacijski krog, čeprav predvsem v prvem polčasu igra ni bila na pravi ravni. Po vstopu Žana Karničnika pa je terenska pobuda dobila še konkretnost, ta pa je domačo ekipo nagradila z novo zmago. Celjane v naslednjem krogu čaka odračun s Slovanom iz Bratislave, pri kateri igra Kenan Bajrić. Estonski gol v prvem polčasu Estonci so povedli v 13. minuti, ko je po podaji Sergeja Zenjova Tony Varjund z vrha kazenskega