Slovenski dvojec bo skušal odpraviti napake s prvih tekem

Dnevnik 17.07.2024  |  Dejan Kresnik Dejan Kresnik

Nogometaši Brava bodo danes ob 19.30 na povratni tekmi prvega kroga kvalifikacij za konferenčno ligo gostovali pri valižanskemu klubu Connah's Quay, Maribor pa bo ob 20.15 na povratnem dvoboju uvodnega kroga kvalifikacij za evropsko ligo gostil bolgarski Botev.

Iz Plovdiva so se Mariborčani vrnili s porazom z 1:2, edini gol za Štajerce – Josip Iličić je igral od prve minute – za izenačenje na 1:1 pa je v 18. minuti dosegel Pijus Širvys. Trener 16-kratnih slovenskih prvakov Ante Šimundža, ki je kot trener Ludogorca dobil vse tri medsebojne dvoboje proti Botevu, po porazu proti aktualnemu pokalnemu prvaku Bolgarije (v ligi je bil šele deveti) ni bil zadovoljen: »Preprosto zato, ker smo izgubili. V napadu nismo bili dovolj