Jakupović junak Maribora; v 89. minuti preobrat Celjanov

RTV Slovenija 21.07.2024  |  D. S. M.

Mariborčani so po izpadu iz kvalifikacij za Evropsko ligo uspešneje začeli novo sezono Prve lige. V Ljudskem vrtu so s 4:1 premagali Domžale. Celjani, aktualni državni prvaki, so pripravili preobrat, Bravo Kostel so ugnali z 2:1.

Izbranci domačega trenerja Anteja Šimundže so povedli že v sedmi minuti. Po globinski podaji Žige Repasa je gostujoči vratar Ajdin Mulalić naredil osnovnošolsko napako in izpustil žogo v svojem kazenskem prostoru, "darilo" pa je sprejel 17-letni Niko Grlić in žogo poslal v prazno mrežo. Domžalčani so imeli v 12. minuti priložnost za izenačenje, toda Danijel Šturm je zapravil 11-metrovko (to je sodnik dosodil, ker je Bradley M'Bondo igral z roko v kazenskem