Argentina po kaosu in štirih urah izgubila proti Maroku!

RTV Slovenija 24.07.2024  |  S. J., M. R.

Čeprav bodo 33. olimpijske igre v Parizu uradno odprli šele v petek, so bili v sredo v Franciji že na sporedu prvi športni obračuni. Med drugim so bili dejavni nogometaši, ki so odigrali vseh osem tekem 1. kroga.

Kaotična tekma med Argentino in Marokom v skupini B v St. Etiennu, ki se je začela ob 15. uri, se je po več kot štirih urah končala z zmago Maročanov z 2:1! Najprej je kazalo, da so gavči v izdihljajih dvoboja osvojili točko, saj so v 16. minuti sodnikovega dodatka zatresli mrežo, vendar je pregled VAR-a pokazal, da zaradi prepovedanega položaja ni tako. Švedski sodnik Glenn Nyberg je najprej zaradi številnih prekinitev tekmo podaljšal za 15 minut, nato je sledil