Maribor po rdečem kartonu Romunov do lepe prednosti

RTV Slovenija 25.07.2024  |  M. R.

Nogometaši Maribora, ki so prejšnji četrtek izpadli iz kvalifikacij za Evropsko ligo, so na prvi tekmi 2. predkroga Konferenčne lige premagali Universitateo Craiovo iz Romunije z 2:0. Oba zadetka so dosegli v drugem polčasu z igralcem več.

V prvem polčasu je bilo razmerje v strelih 8:1 za vijoličaste, v okvir vrat pa 2:0. Najpomembnejši dogodek se je zgodil v 31. minuti, ko so gostje ostali brez branilca Denila Maldonada, ki je po prekršku nad Etiennom Beugrejem v vlogi zadnjega moža v obrambi prejel rdeči karton. Beugre je igral kljub smrti svojega očeta. Napadalec iz Slonokoščene obale bo v domovino odpotoval v petek. Številčno premoč so gostitelji izkoristili v 57. minuti in povedli z 1:0. Josip