Sanjski uvod Olimpije v evropska tekmovanja

RTV Slovenija 25.07.2024  |  R. K.

Z goloma Raula Florucza v 56. minuti in Dioga Pinta v sodnikovem podaljšku so nogometaši Olimpije na prvi tekmi 2. predkroga Konferenčne lige v Stožicah z 2:0 premagali Polisjo Žitomir iz Ukrajine.

Olimpija, ki je bila v prvem predkrogu prosta, je povedla v 56. minuti. Dino Kojić je na desni strani našel Raula Florucza, ki je stekel v kazenski prostor, prelisičil ukrajinskega branilca in z nizkim diagonalnim strelom zadel mrežo vratarja Jevgena Volinca. Ljubljančani so končni izid postavili v drugi minuti sodnikovega podaljška. Protinapad je po akciji Marka Bresta in Justasa Lasickasa kronal Diogo Pinto. V prvih 15 minutah so nekoliko bolj na žogo stopili