Eva Terčelj po večji napaki končala na 7. mestu, zamujeni val odnesel kolajno

RTV Slovenija 27.07.2024  |  T. O., M. R.

V finalu kajakašic v slalomu na divjih vodah je Eva Terčelj zasedla 7. mesto, potem ko je po sedmih vratcih napravila večjo napako. Odneslo jo je in s tem je celo izgubila boj za kolajno. Olimpijska zmagovalka je Avstralka Jessica Fox.

Eva Terčelj je sicer finalni nastop končala brez dotika, od medalje so jo ločile slabe tri sekunde. Škoda, saj je bila v spodnji polovici proge (oziroma spodnjih 50 sekundah vožnje) celo 90 stotink sekunde hitrejša od Jessice Fox, za katero je skupno zaostala pet sekund in 65 stotink. To je prva uvrstitev kakšnega slovenskega športnika med najboljšo deseterico na olimpijskih igrah v Parizu. "Škoda napake, ki me je stala res veliko časa in energije, toda takšen je