Slovenska ženska plavalna štafeta ostala brez finala

RTV Slovenija 27.07.2024  |  M. L.

Slovenski štafeti v 4 x 100 m prosto v sestavi Katja Fain, Neža Klančar, Janja Šegel in Tjaša Pintar se ni uspelo uvrstiti v veliki finale, potem ko je v svoji skupini zasedla zadnje, 8. mesto.

Slovenija je bila ves čas na zadnjem mestu, zmagala je štafeta Avstralije (3:31,57), druga je bila štafeta Kitajske (3:34,31), tretja štafeta Švedske (3:34,35). Slovenija je s časom 3:41,29 za zmagovalkami zaostala 9,72 sekunde. Slovenke so bile za več kot tri sekunde počasnejše od državnega rekorda izpred dveh let. Na koncu so osvojile 14. mesto (od 16), slabši čas so v prvi skupini postavile plavalke Hongkonga (3:42,42) in Irske (3:42,67). Še nikoli prej ni bila