Marchand do zlate medalje z olimpijskim rekordom

RTV Slovenija 28.07.2024  |  M. L., T. J.

Francoski plavalec Leon Marchand je na olimpijskih igrah zmagal na 400 metrov mešano z novim olimpijskim rekordom 4:02,95. Srebro je osvojil Japonec Tomojuki Macušita (4:08,62), bron pa Američan Carson Foster s 4:08,66.

Marchand je v finalu izboljšal olimpijski rekord, ki ga je imel doslej Američan Mihael Phelps iz Pekinga 2008 s 4:03,84. V finalnem nastopu je nekaj časa virtualno lovil tudi lasten svetovni rekord, ki ga je dosegel lani na svetovnem prvenstvu na Japonskem (4:02,50), a je bil po zadnjem obratu zanj prepočasen. Za 22-letnega Marchanda je to prva olimpijska medalja v karieri. Italijan Nicolo Martinenghi je zmagovalec plavalne olimpijske preizkušnje na 100 m prsno. S