Zlati dvojček izjemne Jessice Fox, Eva Alina Hočevar deveta

RTV Slovenija 31.07.2024  |  T. J.

Kanuistka Eva Alina Hočevar je ob olimpijskem debiju v slalomu na divjih vodah zasedla deveto mesto. Zlato kolajno, svojo drugo v Parizu, saj je bila najboljša že v kajaku, je osvojila Jessica Fox.

Avstralka je slavila z izjemno finalno vožnjo. S časom 101,06 je kljub dvema kazenskima sekundama za 2,48 prehitela Nemko Eleno Lilik, bron pa je dobila Američanka Evy Leibfarth, ki je bila počasnejša za 8,89. Hočevar je za olimpijsko zmagovalko zaostala 14,42. V kvalifikacijah je imela 22-letna Ljubljančanka 12. rezultat, potem pa je odlično nastopila v polfinalu, ko je s tekočo vožnjo postavila četrti čas. V finalu je bil referenca čas na koncu srebrne Elene