Prva atletska prvaka Pintado in Jang

RTV Slovenija 01.08.2024  |  S. J.

Brian Pintado je v Parizu postal olimpijski prvak v hitri hoji na 20 kilometrov. S tem se je tudi začel atletski spored na letošnjih igrah, ki je razpotegnjen na kar 11 dni. Med ženskami je slavila Kitajka Jang Džiaju.

Drugo mesto je osvojil Brazilec Caio Bonfim, ki je zaostal 14 sekund, tretji pa je bil Španec Alvaro Martin, ki je bil še dve sekundi počasnejši. Brian Pintado je bil ves čas del vodilne skupine, v zadnjih dveh kilometrih je precej zvišal tempo, ki sta mu lahko sledila le še preostala dobitnika medalj, dokončno pa je njun odpor strl v zadnjem kilometru. Četrto mesto je osvojil branilec naslova Massimo Stano. Drugo zlato za Ekvador v tej disciplini Za 29-letnega