Srbi z zmago nad Južnim Sudanom razveselili Grke

RTV Slovenija 03.08.2024  |  R. K.

Na zadnji tekmi skupinskega dela olimpijskega moškega košarkarskega turnirja je Srbija v zadnji četrtini le strla žilavi Južni Sudan in ga s 96:85 izločila iz nadaljnjega tekmovanja.

Zmaga z več kot dvema točkama razlike je razveselila Grke, ki so si tako zagotovili nastop v četrtfinalu. Če bi bila razlika v koših nižja oziroma če bi slavil Južni Sudan, bi napredovali Afričani. Južni Sudan se je dobro upiral favoriziranemu tekmecu. Na začetku zadnje četrtine je zaostajal le za točko (72:71), a so Srbi v naslednjih petih minutah pobegnili na dvomestno prednost, povedli tudi za 17 in tekmo pripeljali do konca. Najbolj razpoložena sta bila