Švedinje so se izvlekle v podaljšek, nato pa tam zabile pet zaporednih golov

RTV Slovenija 06.08.2024  |  T. O., S. J.

Rokometašice Švedske so v najbolj napeti četrtfinalni tekmi olimpijskega turnirja v Lillu po podaljških izločile Madžarsko s 36:32. Manj dela so imele Danke in Francozinje, Norvežanke pa so se v polfinale prebile s pol moči.

Madžarke so 15 sekund pred koncem rednega dela povedle z 29:28, ko je bila natančna Petra Vamos. Skandinavke so vzele minuto odmora, iz igre vzele vratarko, nato je vsega pet sekund pred koncem zadela Nina Koppang in izsilila podaljšek. Dodatek je šel povsem po švedskih željah, saj so v sedmih minutah zabile kar pet golov, prejele pa niso niti enega. Najprej je dva gola dosegla Jamina Roberts, nato je dva dodala Koppang in razplet je bil znan. Danke lovijo četrti