Toni Vodišek s prvega mesta v finale: "Gremo po zlato!"

RTV Slovenija 07.08.2024  |  R. K., S. J.

Uspelo je, Toni Vodišek je v finalu razreda formula kite! V tem bo 24-letni Koprčan nastopil z najboljšim mogočim izhodiščem z dvema zmagama bonusa, kar pomeni, da za zlato olimpijsko medaljo potrebuje le še eno zmago.

Vodišek je v rednem delu osvojil 12 točk, drugi je bil Singapurec Maximilian Maeder, 17-letni dvakratni zaporedni svetovni prvak se je s 15 točkami prav tako neposredno uvrstil v finale. A ima Koprčan prednost, saj bo finale začel z dvema točkama, Maeder pa z eno, kar pomeni, da slovenskemu nekdanjemu svetovnemu in evropskemu prvaku za osvojitev zlate medalje zadostuje le ena zmaga. Kdo bosta tekmeca v finalu, bo znano po polfinalnih regatah, zmagovalca polfinalnih