Čeh za 90 cm zgrešil bron, presenetljivi olimpijski prvak Jamajčan Stona

RTV Slovenija 07.08.2024  |  T. O.

Kristjan Čeh je v finalu meta diska končal na četrtem mestu (68,41 m). Olimpijski prvak je presenetljivo postal Jamajčan Roje Stona (70,00 m). Tina Šutej je v finalu skoka s palico preskočila le začetno višino 4,40 m, kar je bilo dovolj za 19. mesto.

25-letni Jamajčan Stona je z olimpijskim rekordom 70,00 m v četrti seriji šokiral tekmece, ki niso več imeli pravega odgovora. Drugi je bil litovski svetovni rekorder Mikolas Alekna z 69,97 m, tretji pa Avstralec Matthew Denny (69,31 m). Na olimpijskih igrah je Čeh nastopil drugič, pred tremi leti v Tokiu je brez trenerja zasedel peto mesto. Vse do današnjega finala na razprodanem Stade de Franceu ni zapuščal zmagovalnega odra na velikih tekmovanjih, nizal je zmage