Celjani bodo po grenkem porazu v Dublinu še trepetali za evropsko jesen

RTV Slovenija 15.08.2024  |  S. J.

Nogometaši Celja niso bili uspešni na povratni tekmi 3. predkroga Evropske lige. Shamrock Rovers je bil boljši s 3:1 po podaljšku. Evropsko jesen si bodo slovenski prvaki skušali zagotoviti v zadnjem predkrogu Konferenčne lige proti armenskemu Pjuniku.

Slovenski prvaki so v Dublin odpotovali z golom naskoka (1:0), kar pa se je izkazalo za premalo. Irci so odločno začeli in takoj poskrbeli za nekaj dela Lovra Štubljarja, a so se Celjani hitro zbrali in v nadaljevanju vzpostavili ravnotežje. V 20. minuti so imeli tudi prvo priložnost, vendar je domača obramba blokirala strel Armandasa Kučysa. Watts natančen z bele točke Celjani so dokaj dobro nadzorovali igro, držali žogo. A v 36. minuti so sodniki po naletu