Popoln dan za Vismo: Kooij dobil četrto etapo, Vingegaard ohranil skupno vodstvo

RTV Slovenija 15.08.2024  |  A. G.

Nizozemski kolesar Olav Kooij (Visma Lease a Bike) je dobil četrto etapo Dirke po Poljski. V skupnem seštevku je vodstvo obdržal njegov klubski kolega Jonas Vingegaard.

Za 22-letnega Kooija je bila to 33. zmaga med profesionalci, tretja na dirkah po Poljski in šesta v 2024. Drugo mesto v ciljnem sprintu je zasedel Irec Sam Bennett, tretji pa je bil Danec Mads Pedersen. Branilec lanske zmage Matej Mohorič (Bahrain Victorious) je skozi cilj prišel z glavnino na 24. mestu in je v skupnem seštevku pridobil dve mesti. Z zaostankom 44 sekund za Dancem je na šestem mestu. Najbližja zasledovalca Vingegaarda sta Italijan Diego Ulissi, ki