Rosa Rekar in Jennifer Buckley do zlata na mladinskem SP-ju

RTV Slovenija pred 23 dnevi  |  M. R.

Slovenski športni plezalki Rosa Rekar in Jennifer Eucharia Buckley sta postali mladinski svetovni prvakinji v težavnosti v svojih kategorijah na mladinskem svetovnem prvenstvu v Guijangu na Kitajskem.

18-letna Rekar je bila najboljša v kategoriji do 20 let, leto mlajša Buckley pa do 18 let. Rekar, ki je letos nase opozorila tudi s četrtim mestom na tekmi svetovnega pokala v Brianconu, je bila v kvalifikacijah druga, nato pa prepričljivo najboljša v polfinalu. V tej kategoriji je od Slovenk Zala Mlakar Starič v polfinalu zasedla 18. mesto. Tudi v finalu je Rekar kot zadnja v steni prišla najdlje, in sicer do oprimka 38+, za njo pa sta se zvrstili Ukrajinka