V Ljudskem vrtu delitev točk po burnem prvem polčasu; ajdovska klofuta Celjanom

RTV Slovenija pred 18 dnevi  |  R. K.

Prvi večni slovenski nogometni derbi med Mariborom in Olimpijo se je končal z neodločenim izidom 1:1. Pester je bil predvsem prvi polčas, ko sta padla tudi oba zadetka. V tem delu je Olimpija zapravila 11-m. Tekma je bila prekinjena za 20 minut.

Maribor je povedel v 26. minuti, ko je po podaji Josipa Iličića zadel Žiga Repas. Devet minut pozneje je odbito žogo po strelu Raula Florucza v mariborsko mrežo spravil Justas Lasickas. Že pred prvim golom je Olimpija zastreljala enajstmetrovko, pred katero je bilo srečanje zaradi metanja predmetov domačih navijačev na zelenico prekinjeno za več kot 20 minut. Izkazal se je vratar Ažbe Jug, ki je zaustavil strel Florucza. V drugem polčasu je tempo kljub številnim