Zanesljiva zmaga Čeha na Češkem, v nedeljo ga čaka nov obračun z olimpijskim prvakom

RTV Slovenija pred 12 dnevi  |  A. G.

Evropski prvak v metu diska Kristjan Čeh je zmagal na 24. atletskem memorialu Ludvíka Daneka v Turnovem na Češkem. Dva meta je imel prek 67 metrov, najprej je vrgel 67,06 in nato še 67,11 metra.

Drugo mesto je zasedel Južnoafričan Victor Hogan z 62,45 metra. 35-letnik, dvakratni afriški prvak, je bil leta 2013 v Moskvi peti na svetovnem prvenstvu, kar je njegova edina uvrstitev v finale na velikih tekmovanjih; 27. je bil lani na svetovnem prvenstvu in tudi letos pa olimpijskih igrah v Parizu, kjer je na četrtem mestu brez medalje ostal Čeh. Ptujčana v nedeljo čaka predzadnja tekma sezone, ko bo branil lansko zmago na 74. memorialu Borisa Hanžekovića v