Derbi med Nizozemsko in Nemčijo se je končal z 2:2

RTV Slovenija pred 8 dnevi  |  S. J.

S torkovimi tekmami se je končalo reprezentančno nogometno okno, vrhunec zadnjih tekem je bil v Amsterdamu, kjer sta se v derbiju skupine A3 Nizozemska in Nemčija razšli z delitvijo točk (2:2).

Komaj se je tekma začela, so tulipani že povedli. Ryan Gravenberch je lepo zaposlil Tijjanija Reijndersa, ki je v hitrem protinapadu dosegel prvi gol na tekmi. Nemci so izenačili v 39. minuti, najprej je streljal Florian Wirtz, do odbite žoge se je prvi dokopal Deniz Undav, ki jo je z levico spravil v mrežo. Nemci so plod zelo napadalnega zaključka prvega polčasa pobrali v četrti minuti sodnikovega podaljška, ko je bil natančen Joshua Kimmich. Gostitelji so na