Po preobratu Rika "pivovarji" v Ribnici rešili vsaj točko

RTV Slovenija pred 3 dnevi  |  T. G.

Po tesni zmagi v uvodnem krogu državnega prvenstva, ko so s 30:29 doma ugnali Jeruzalem Ormož, je bilo Celje Pivovarna Laško na gostovanju pri Riku Ribnici na pragu poraza, na koncu pa se je obračun 2. kroga DP-ja končal z remijem 33:33 (13:16).

Tekma med Ribničani in Celjani je bila v prvem delu izenačena vse do 12:12, nakar je gostom pripadla končnica polčasa in so šli na odmor z najvišjo prednostjo na tekmi (13:16). Pivovarji so vodili vse do 47. minute, ko so gostitelji izenačili na 24:24. Sledila je napeta in tesna končnica, gostje so po obrambah Željka Kozine spet pobegnili na +3 (25:28). Vendar je Riko Ribnica vztrajno lovil tekmeca in po golih Uroša Knavsa sprva izenačil na 29:29, nato pa celo