Merlier v sprintu pred domačimi navijači švignil do naslova evropskega prvaka

RTV Slovenija pred 3 dnevi  |  T. J.

Članska dirka na evropskem prvenstvu v Belgiji je bila pričakovano v znamenju sprinterskih specialistov. Po 229 kilometrih je na progi od Zolderja do Hasselta slavil domači kolesar Tim Merlier.

Merlier je osvojil drugo kolajno na evropskih prvenstvih, saj je bil pred dvema letoma že bronast. Za 31-letnega Belgijca je bila to 14. zmaga v sezoni, več jih ima le Tadej Pogačar, ki je pri številki 21. Slovenija ni imela svojega predstavnika. Drugo mesto je zasedel Nizozemec Olav Kooij, lani na prvenstvu tretji, za presenečenje pa je z bronom poskrbel Estonec Madis Mihkels, ki je v zaključku premagal Belgijca Jasperja Philipsena, Norvežana Alexandra Kristoffa