Udinese po veliki vrnitvi v Parmi zavzel vrh lestvice

RTV Slovenija pred 2 dnevoma  |  A. G.

Nogometaši Udineseja so hit začetka italijanskega prvenstva. V 4. krogu je Parma izgubila proti Videmčanom z 2:3, potem ko je ob odmoru še vodila z 2:0. Junak je bil francoski napadalec Florian Thauvin z dvema zadetkoma.

Na stadionu Ennio Tardini je Enrico Del Prato že v 2. minuti poskrbel za vodstvo gostiteljev. Dve minuti pred odmorom je Ange-Yoan Bonny poslal žogo od desne vratnice v mrežo po podaji Romuna Dennisa Mana. Drugi polčas se je začel odlično za Videmčane. Lorenzo Lucca je v 49. minuti znižal z glavo. Thauvin je v 68. minuti izenačil po podaji Keinana Davisa. Parma je od 73. minute ostala le z deseterico na zelenici, saj je drugi rumeni karton zaradi ostrega starta