Nika Prevc in Tina Erzar najboljši na prologu v Rasnovu

RTV Slovenija pred 7 urami  |  T. J.

Slovenski skakalki Nika Prevc in Tina Erzar sta zasedli prvi dve mesti na prologu pred tekmo poletne velike nagrade v Rasnovu. Moška reprezentanca preizkušnji v Romuniji izpušča.

Zmagovalka pretekle sezone svetovnega pokala je bila s 97,0 m najdaljša, za 4,8 točke pa je premagala mladinsko svetovno prvakinjo, ki je pristala pri 94,0 m. Tretje mesto je zasedla Japonka Nozomi Marujama, s četrtim pa je presenetila Kitajka Či Liu. Slovenski uspeh je na šestem mestu dopolnila Ema Klinec. V konkurenci 36 tekmovalk so nastopile še Ajda Košnjek, ki je bila 28., Taja Bodlaj, ki je zasedla 29. mesto, in Jerica Jesenko, ki je bila 32. V Rasnovu bosta