Slovenci ugnali Norveško na čelu s prvim igralcem sveta Carlsenom

RTV Slovenija pred tremi urami  |  T. O.

Slovenski šahisti so v devetem krogu šahovske olimpijade, ki se bo v nedeljo končala v Budimpešti, s 3:1 presenetljivo premagali Norveško, za katero je igral tudi prvi igralec sveta Magnus Carlsen. Slovenci niso izgubili nobene partije.

Carlsena, ki je igral z belimi figurami, je na prvi šahovnici premagal ruski velemojster Vladimir Fedosejev, ki od sredine lanskega leta nastopa za Slovenijo. 29-letni Fedosejev je decembra lani postal svetovni podprvak v pospešenem šahu, potem ko ga je v uzbekistanskem mestu Samarkand (za pol točke) ugnal le – Carlsen, ki je tudi svetovni prvak v hitropoteznem šahu. Fedosejev, ki je leta 2017 v Minsku osvojil bron na evropskem prvenstvu v običajnem šahu, je