Zmaji v Romuniji zmagovito začeli Evropski pokal

RTV Slovenija pred eno uro  |  M. L.

Košarkarji Cedevite Olimpije so obetavno začeli evropsko sezono. V prvem krogu Evropskega pokala, v katerem so lani zmagali le enkrat, so premagali romunsko ekipo Cluj Napoca s 93:86.

Zmaji so popravili vtis po nedeljskem porazu v Ligi ABA proti FMP-ju (75:62). Cluj je sicer bolje začel tekmo, toda zmaji so na odmor odšli s prednostjo. V zadnji četrtini so Ljubljančani po slabem začetku zaostajali za sedem točk, a tekmeca so ujeli, v zadnji minuti so zadeli dve trojki, ki sta odločili zmagovalca. Cluj je na krilih domačih navijačev povedel z 8:2. Cluj se je znova nekoliko oddaljil (18:11). Aleksej Nikolić je z dvema trojkama ohranjal