Kiel po zaostanku z 0:2 do velike točke v Leverkusnu

RTV Slovenija pred tremi urami  |  A. G.

Nogometaši Kiela, ki so novinci v Bundesligi, so v 6. krogu senzacionalno osvojili točko pri prvakih v Leverkusnu (2:2), potem ko so že po osmih minutah zaostajali z 0:2. Union Berlin je presenetljivo ugnal dortmundsko Borussio z 2:1.

Varovanci Xabija Alonsa so prejšnji teden z zelo obrambno taktiko odnesli točko iz Münchna (1:1), v torek pa so premagali Milan z 1:0. Odločilni zadetek je dosegel Victor Boniface. Udaren start farmacevtov Nigerijski napadalec je tokrat potreboval le štiri minute, da je načel mrežo Kiela. Exequiel Palacios ga je našel na levi strani, Boniface pa je z močnim strelom z levo nogo matiral vratarja Timona Weinerja. Kiel se ni uspel pobrati po hitrem šoku in v 8. minuti