Zajc po vodstvu v prvi seriji zadnjo tekmo poletja končal na drugem mestu

RTV Slovenija pred eno uro  |  T. J.

Na zadnji tekmi poletne velike nagrade smučarskih skakalcev se je v Klingenthalu z drugim mestom izkazal Timi Zajc. Zmagal je Norvežan Marius Lindvik, ki je na vrh skočil s petega mesta po prvi seriji.

Aktualni olimpijski prvak je na koncu zbral 3,2 točke več od svetovnega pokala. V prvi seriji je pristal pri 137,0 m, v finalu pa je bil meter in pol daljši ter tako napredoval na prvo mesto. Zajc, zmagovalec kvalifikacij v Klingenthalu, je skočil 142,0 in 136,0 m. Norveški uspeh je s tretjim mestom dopolnil Halvor Egner Granerud, ki je za rojakom zaostal 4,4 točke. V finalu je od Slovencev nastopil še Anže Lanišek, ki je v drugi seriji po skoku 126,0 m izgubil pet