Cedevita Olimpija po dobrem odporu izgubila v Ankari

RTV Slovenija pred 40 minutami  |  R. K.

Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli prvi poraz v Evropskem pokalu. V Ankari so v izenačeni tekmi tretjega kroga ves čas lovili Türk Telekom, a so v sami končnici popustili in še neporaženi Turki so na koncu slavili s 78:70.

Türk Telekom, ki velja za enega favoritov skupine, je upravičil vlogo favorita, toda Ljubljančani niso bili daleč od uspeha. Gostitelji so vodili praktično vso tekmo, vendar se Olimpije nikakor niso mogli otresti. Največ so v tretji četrtini vodili za osem. V zadnje tri minute so slovenski prvaki prišli s štirimi točkami zaostanka (69:65). Takrat se je ustavilo. Turki so v dveh minutah naredili delni izid 7:1 in srečanje je bilo odločeno. Turki so v prvih dveh