Utah uspešno prestal debi v Ligi NHL; Jessica Campbell prva pomočnica trenerja

RTV Slovenija pred 3 dnevi  |  T. J.

Ligi NHL se je pridružila nova franšiza. Utah, ki je zamenjal Arizono, je dobro odigral prvo tekmo in s 5:2 v svojem Delta Centru na kolena spravil Chicago.

V Salt Lake Cityju zdaj prvič domuje ekipa Lige NHL. Gostitelji so povedli v peti minuti, prvi gol za novo franšizo pa je dosegel Dylan Guenther, ki je zadnji dve sezoni igral za Arizono. Na polovici srečanja je domača prednost znašala že 3:0, potem pa so Blackhawksi dvakrat zadeli. Nick Foligno se je približal v 45. minuti. V zadnji minuti je Guenther zatresel prazno mrežo in potrdil zmago Utaha, piko na i pa je s petim golom 22 sekund pred koncem postavil Lawson