Celjani ugnali Slovenj Gradec in zavzeli vrh

RTV Slovenija pred 4 urami  |  M. L.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 8. krogu državnega prvenstva oziroma Lige NLB premagali Slovenj Gradec s 33:27 in znova zavzeli vrh prvenstvene lestvice.

Rokometaši iz knežjega mesta so postopoma lomili odpor tekmecev iz Slovenj Gradca. Pri izidu 6:6 so med 14. in 17. minuto naredili delni izid 3:0, najvišjo prednost v prvi polovici tekme pa so si priigrali v končnici, ko so nekajkrat povedli za šest zadetkov (16:10, 17:11, 18:12 in 19:13). Varovanci portugalskega strokovnjaka Paula Pereire so v drugem polčasu rezultatsko nadzorovali Korošce in osvojili načrtovani točki. Gostje so se jim deset minut pred koncem