Celjani zapravili vodstvo s 3:0 in doživeli grenek poraz proti Vipitenu

RTV Slovenija pred tremi urami  |  A. G.

Celjski hokejisti so v 8. krogu Alpske lige vodili proti Vipitenu že s 3:0, nato pa so popolnoma popustili in izgubili s 4:6. Zadnjo tretjino so Italijani dobili s 4:1.

Varovanci Gala Korena so dobili tri zaporedne tekme v Alpski ligi (Kitzbühel, Jesenice in Gardena). Tudi tokrat so zelo dobro začeli, večji del tekme so imeli pobudo, Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 45:35. V zadnji tretjini so po vodstvu s 4:2 popustili in prejeli štiri zadetke. Udaren start Celja Obe ekipi sta bili pred 190 gledalci zelo disciplinirani. Edino kazen na celotni tekmi je prejel napadalec gostov Paul Eisendle v 2. minuti zaradi spotikanja.