Cedevita Olimpija slab prvi polčas "nadgradila" s še slabšo tretjo četrtino

RTV Slovenija pred 41 minutami  |  T. O.

Cedevita Olimpija je v Laktaših pustila slab vtis in v 5. krogu Lige ABA proti Igokei izgubila z 91:76. Že v prvem polčasu je imela 16 točk zaostanka, v tretji četrtini, ko so gostitelji povedli za več kot 20 točk, pa je bila že v izgubljenem položaju.

Po dveh zaporednih zmagah (Split, Lietkabelis) se je zdelo, da je Olimpija ujela pravi ritem, a se je hitro videlo, da ni tako. V prvem polčasu je škripalo predvsem v obrambi (Igokea ji je do odmora nasula 20 točk), posledica je bil zaostanek 16 točk (50:34), z osmimi zaporednimi točkami pa so slovenski prvaki vendarle prišli le na šest točk zaostanka ob polčasu, ki sta ga zaznamovala Boriša Simanić (16 točk, od tega trojke 4/6) pri Igokei in Devin Robinson (17