Prednost pred Šeškom bodo verjetno imeli nogometaši, ki so igrali v kvalifikacijah

RTV Slovenija pred eno uro  |  Sandi Škvarč

Slovenska reprezentanca do 21 let je pred tednom dni potrdila uvrstitev na evropsko prvenstvo, ki bo junija 2025 na Slovaškem. Eden najzaslužnejših za uspeh je Milenko Aćimović, ki se je odlično znašel v vlogi selektorja.

Slovenija je osvojila prvo mesto v kvalifikacijski skupini H, na osmih tekmah je zbrala 17 točk, Francija 16, Avstrija 15, Ciper pet, BiH pa tri točke. Zmagovalci vseh devetih kvalifikacijskih skupin so se neposredno uvrstili na zaključni turnir, ki bo med 12. in 29. junijem prihodnje leto na Slovaškem. Poleg Slovenije so prvo mesto v svojih skupinah zasedle Italija, Španija, Nizozemska, Nemčija, Romunija, Anglija, Portugalska in Danska. Najboljše tri drugouvrščene