Maraton Etiopijcu Tamiru in Kenijki Tele, Kobe za sekundo popravil izid Kejžarja

RTV Slovenija pred 36 minutami  |  To. G.

28. Ljubljanski maraton je s časom 2:06:29 dobil Etiopijec Getaneh Molla Tamire, pri ženskah pa je z rekordom proge 2:20:17 slavila Kenijka Joyce Chepkemoi Tele. Primož Kobe je s časom 2:18:21 za sekundo izboljšal slovenski rekord ljubljanskega maratona.

Na nedeljskem tekaškem prazniku v slovenski prestolnici je na 10, 21 in 42 km skupaj startalo 13.044 tekačic in tekačev. Dvakratni zmagovalec ljubljanskega maratona Roman Kejžar je leta 1998 odtekel 2:18:22, kar je bil najboljši slovenski dosežek do zdaj, ki ga je Primož Kobe zdaj prekosil za eno samo sekundo. Novomeščan je s tem časom osvojil skupno osmo mesto na 28. Ljubljanskem maratonu. Izšlo se je za las: Primož Kobe je z 2:18:21 za sekundo popravil slovenski