Na derbiju pred 1200 gledalci na Kodeljevem remi Slovana in Celja

RTV Slovenija pred dvema urama  |  M. R.

Na derbiju 9. kroga rokometnega državnega prvenstva sta se LL Grosist Slovan in Celje Pivovarna Laško na Kodeljevem razšla z neodločenim izidom 23:23 (13:9). Vodilni Celjani so tako na lestvici zadržali točko prednosti pred Ljubljančani.

V prvem polčasu je kazalo na zmago v tej sezoni prenovljenih in silno ambicioznih rokometašev iz prestolnice, a so njihovi tekmeci v drugi polovici tekme pokazali zobe. Izbranci trenerja Uroša Zormana so odločno začeli obračun in v 4. minuti povedli s 3:1, nato pa v obeh smereh stopnjevali svojo predstavo. Na krilih dveh razpoloženih posameznikov – v napadu je blestel Leon Ljevar, v vratih pa Nebojša Bojić – so v 14. minuti ušli na 8:3. Izključitvi Stefana Žabića