Petarda grofov za zgodovinsko evropsko zmago Celja

RTV Slovenija pred 40 minutami  |  To. G.

Kakšen nogometni večer v Celju! Na stadionu Z'Dežele se je prvič jeseni igrala evropska tekma, na premieri v Konferenčni ligi je Celje s kar 5:1 razbilo Istanbul Basaksehir. Niti je izjemno vlekel Svit Sešlar, Armandas Kučys pa je poskrbel za petardo.

Začelo se je z ognjemetom nad stadionom, nadaljevalo pa z eksplozijo na zelenici. Basaksehir je sicer že v 3. minuti prišel do izjemne priložnosti. Visoko podajo v prostor je sprejel Pelkas, ki se je odločil za preigravanje vratarja Matjaža Rozmana, a je kapetan Celja spretno pograbil žogo in dobil dvoboj ena na ena. V peti minuti so slovenski prvaki s kratkimi podajami prišli do prvega napada in tudi vodstva. Po izigrani akciji je z razdalje sprožil Svit Sešlar,