Barcelona razbila Real sredi Madrida

RTV Slovenija pred 44 minutami  |  Mitja Lisjak

Nogometaši Barcelone so s sijajno predstavo v drugem polčasu nadigrali madridski Real in dobili prvi el clasico v letošnji sezoni. Derbi 11. kroga španskega prvenstva so dobili s 4:0.

Šlo je za 258. obračun madridskega Reala in Barcelone v vseh tekmovanjih. Uspešnejši so sicer še vedno nogometaši v belem, ki so dobili 105 tekem, 101 zmago so zbrali Katalonci, 52-krat se je el clasico končal brez zmagovalca. V prejšnji sezoni je Real Madrid dobil oba obračuna: v Barceloni je po zmagovitem zadetku Juda Bellinghama v 92. minuti slavil z 2:1, s 3:2 je zmagal še na svojem terenu, tudi takrat je bil mož odločitve angleški reprezentant. Tokrat se