Lakersi po 14 letih prvič dobili uvodni tekmi sezone

RTV Slovenija pred eno uro  |  T. O.

Los Angeles Lakersi so se v Ligi NBA po zaostanku z 22 točkami rešili pred porazom in Phoenix ugnali s 123:116. Blestel je Anthony Davis s 35 točkami. Toliko jih je dosegel tudi Coby White za Chicago, ki je v Milwaukeeju zmagal s 122:133.

Košarkarji Lakersov so prvič po sezoni 2010/11 dobili uvodni tekmi. Na začetku druge četrtine ni kazalo na njihov uspeh. Sunsi so zadeli devet trojk zapored in si nabrali 22 točk naskoka (26:48). Prednost se je do odmora že vidno stopila (52:61). Nalet Jezernikov se je nadaljeval v tretji četrtini (v tem delu 35:24), sredi zadnje četrtine pa so povedli že s 109:97. LeBron James je 17 od svojih 21 točk dosegel v drugem polčasu. Kevin Durant je bil s 30 točkami