Derbi brez zmagovalca osrečil Manchester City, United po novem porazu zdaj le 14.

RTV Slovenija pred 48 minutami  |  S. J.

Derbi angleškega nogometnega prvenstva med Arsenalom in Liverpoolom se je končal z 2:2, s tem pa je vodstvo znova prevzel prvak Manchester City, ki je minimalno zmago dosegel že v soboto. Slabe volje so znova pri rdečih vragih.

Arsenal je dvakrat vodil, Liverpool pa je dvakrat izenačil in domov odnesel pomembno točko. Domači, zaradi poškodb sicer oslabljeni, so prvič povedli v deveti minuti, ko je Ben White z dolgo podajo na desni strani našel Bukaya Sako, ta se je s preigravanjem rešil Andyja Robertsona in s strelom z levo nogo ob bližnji vratnici poslal žogo v mrežo. A topničarji niso dolgo ostali v vodstvu. V 18. minuti je sledilo izenačenje, ko je po kotu Luis Diaz na prvi vratnici