Kacin: Na proslavi zaželeni vsi, ki jim je Slovenija intimna opcija. Golob: Zgodovinski vandalizem.
RTV Slovenija pred eno uro | T. L. Š.

V ZZB-ju NOB-ja Slovenije in Društvu TIGR Primorske se ne bodo udeležili proslave ob dnevu državnosti, saj je protokol RS v vabilu zapisal, da morajo imeti praporji na vrhu droga grb RS. Robert Golob je prepričan, da gre za zgodovinski vandalizem.
"Praporji so zelo zaželeni na tej slovesnosti. Verjamem, da se bo v teku današnjega dne razčistilo vse dvome, ki jih morda nekateri imajo, ker so preveč črkobralsko brali," je dejal predsednik koordinacijskega odbora za državne proslave in prireditve Jelko Kacin. V Zvezi združenj borcev za vrednote narodnoosvobodilnega boja (ZZB NOB) Slovenije, kjer imajo na vrhu droga peterokrako zvezdo, menijo, da so pri protokolu z zahtevo v vabilu izključili pomemben del





