Gantar, Brglez in Klakočar Zupančič podpirajo referendum o preiskovalni komisiji

RTV Slovenija pred 4 urami  |  P. J.

Trije nekdanji predsedniki državnega zbora – Pavel Gantar, Milan Brglez in Urška Klakočar Zupančič – so se na okrogli mizi v Ljubljani zavzeli za referendum o noveli zakona o parlamentarni preiskavi. Opozorili so še na zlorabe tovrstnih preiskav.

Pavel Gantar, ki je državni zbor vodil med letoma 2008 in 2011, je na okrogli mizi v Cankarjevem domu, ki jo je organiziral Center za informiranje, sodelovanje in razvoj nevladnih organizacij, dejal, da so njegove izkušnje glede parlamentarnih komisij "precej slabe in so se sprevrgle v oblike politične diskreditacije nasprotnikov, kar je še posebej problematično, kadar ti politični nasprotniki nimajo zadosti orodij in orožij, da bi se lahko branili". Opozoril je,

Preberite še

Slovenija, zadnje novice »

Pri 1zaVse uporabljamo "piškotke" za čim boljše delovanje strani,
zapomnitev uporabniških nastavitev in prikazovanje oglasov po meri.
Kliknite tukaj , če želite izvedeti več o tem, kako 1ZaVse te podatke uporablja.
Sprejmem