Na Komunali Vrhnika so se izvlekli iz rdečih številk

RTV Slovenija pred 1 dnevom  |  Erika Pečnik Ladika

Potem ko v letu 2024 skorajda niso imeli niti za plače in so pridelali pol milijona evrov izgube, so preteklo leto končali s četrt milijona dobička. Znižali so stroške, prilagodili cene in zamenjali koncesionarja, predvsem pa direktorja.

Vsak mesec v letu 2024 je bilo za 50.000 evrov slabše finančno stanje, končali pa so ga s 500.000 evri izgube, pojasni ekonomist Boštjan Aver, ki je vajeti Komunale takrat prevzel: "Tisto leto 2024 je bilo leto rekordne izgube v zgodovini Komunalnega podjetja Vrhnika." Župan Občine Vrhnika Daniel Cukjati je obrazložil: "V preteklosti smo zaradi nesoglasij, neposrečenih izbir direktorjev, predvsem pa zaradi neprimerne družbene pogodbe in odloka zašli v neko slepo

Preberite še

Slovenija, zadnje novice »

Pri 1zaVse uporabljamo "piškotke" za čim boljše delovanje strani,
zapomnitev uporabniških nastavitev in prikazovanje oglasov po meri.
Kliknite tukaj , če želite izvedeti več o tem, kako 1ZaVse te podatke uporablja.
Sprejmem