Turisti bodo za vstop na Japonsko morali seči še globlje v žep

RTV Slovenija pred 4 urami  |  Ž. E. Č.

Po skoraj pol stoletja bo Japonska občutno zvišala vizumsko pristojbino. Ta bo za večino tujih obiskovalcev po 1. juliju kar petkrat dražja. Kljub podražitvi vlada ne pričakuje upada turističnega obiska.

Japonska pripravlja prvo revizijo vizumskih pristojbin po letu 1978. V skladu z novo uredbo, ki bo v veljavo stopila s 1. julijem letos, bodo morali tuji obiskovalci, ki za vstop v državo potrebujejo vizum, zanj plačati kar petkrat več. V okviru nove cenovne sheme se bo vizumska pristojbina za enkratni vstop zvišala s 3000 na 15.000 jenov (okoli 16 oz. 81 evrov). Vizum, ki potnikom omogoča večkratni obisk Japonske v določenem obdobju, se bo zvišal s 6000 na 30.000

Preberite še

Slovenija, zadnje novice »

Pri 1zaVse uporabljamo "piškotke" za čim boljše delovanje strani,
zapomnitev uporabniških nastavitev in prikazovanje oglasov po meri.
Kliknite tukaj , če želite izvedeti več o tem, kako 1ZaVse te podatke uporablja.
Sprejmem